Souboj mistrů nový projekt ČFBU

07.11.2013 22:33

Florbalisté Tatranu a Vítkovic se utkají v Souboji mistrů. Chceme bavit diváky, shodují se

Jediní dva čeští mistři ve florbalu, střešovický Tatran a úřadující šampion z Vítkovic, spouští společný projekt Souboj mistrů. V jeho rámci se v nejprestižnějším zápase utkají v AutoCont extralize hned dvakrát během devíti dnů - 12. listopadu ve Vítkovickém pekle a 21. listopadu v Severské výzvě. Dvojzápas divákům přiblíží krátký dokument podobný populárnímu pořadu 24/7, který natáčela televizní stanice HBO před zápasem Winter Classic v NHL. První díl už Střešovice, které budou v utkání vedeny jako domácí celek, zveřejnily na svém YouTube kanále.
 

"Balíme nejprestižnější zápasy českého florbalu do lákavého balení. Chceme divákům ukázat, že florbal může být i během roku zábavná show,"vysvětluje důvody pro koncentrování obou vzájemných zápasů do krátké doby Aleš Hlavička, hlavní organizátor akce. "Bude to jako dvojzápas v Lize mistrů. Dozvíme se, který z jediných dvou šampionů české extraligy je v současnosti v lepší kondici."

Souboj mistrů začne 12. listopadu Vítkovickým peklem, utkáním v Ostravě-Dubině. "Tatran se může těšit. V domácím prostředí budeme chtít rozhodně uspět a Střešovice nebudou hrát jenom proti našemu týmu, ale i proti našim skvělým divákům," straší pražského soupeře Petr Juříček, který má na starosti moravskou část akce.

Odveta je naplánována na 21. listopadu do Chomutova, kde se již podruhé uskuteční Severská výzva. Loni na severu Čech sledovalo utkání mezi Tatranem a Chodovem fantastických 1020 diváků a skvělá atmosféra by tam mohla být i letos. "Nepochybujeme o tom, Chomutov je naše město,"hlásí elitní střešovický obránce Michal Podhráský.

"Zápasy s Vítkovicemi jsou vždycky speciální, takových utkání během roku příliš není," říká Podhráský, "Celý tým se na zápasy moc těší."

 

SOUBOJ MISTRŮ 2013

Vítkovické peklo: 1. SC WOOW Vítkovice vs. Tatran Omlux Střešovice
úterý 12. 11. od 19:00 ŽIVĚ na ČT sport

Severská výzva: Tatran Omlux Střešovice vs. 1. SC WOOW Vítkovice
čtvrtek 21. 11. od 17:00 ŽIVĚ na ČT sport